Tarptautinis profesinės raidos seminaras „TARPDALYKINIS MOKYMAS NAUDOJANT PROJEKTŲ METODĄ“
Ryga
2014 m. spalio 2-4 d.
Europos
Komisijos eTwinning projektas skelbė konkursą dėl galimybės 2014 m. spalio 2-4 dienomis dalyvauti programos eTwinning organizuojamame tarptautiniame kontaktiniame seminare Latvijoje.
Dalyvauti seminare buvo pateikta paraiškų iš visos Lietuvos, iš jų tik 10 atitiko atrankos reikalavimus. Džiaugiuosi, jog esu „eTwinning“ programos dalyvė ir, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame
seminare.
Seminaras vyko Rygos mieste. Seminaras vyko rusų kalba ir buvo skirtas pradinių klasių mokytojams, dirbantiems su 7-11 metų amžiaus mokiniais.
Įsikūrus Latvijos sostinėje, darbinė atmosfera buvo puiki ir veikli: besirinkdami patinkančią projekto idėją turėjome galimybę susipažinti su kolegomis tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių: Lenkijos, Latvijos, Čekijos.
Pirmoji seminaro diena buvo skirta eTwinning programos pristatymui ir dalyvių
susipažinimui. Susiskirstėme į grupes, kur turėjome progą artimiau susipažinti ir pristatyti kitiems dalyviams savo profesinę patirtį.
Į komandą susibūrėme keturios mokytojos – Valentina iš Latvijos, Irena iš Lenkijos ir Gitana su Jurgita iš Lietuvos. Mūsų idėja - sukurti projektą, kurio metu vaikai susipažintų su žaidimais, kuriuos mėgsta žaisti kitų šalių vaikai. Po pasipylusio minčių lietaus, nutarėme, kad projektas „ Žaidimas - Dovana Kalėdoms“ (Игра- подарок на Рождество) truks tris mėnesius, aptarėme tikslus, projekto metodus, terminus, darbo etapus bei projekto registraciją.
Santa Prancāne ir Inguna Lipska, Latvijos eTwinning programos koordinatorės, pristatė naująją „TwinSpace“ erdvę. Kiekviena grupė išbandė atskirus skyrius (projekto žurnalas, pokalbiai, forumas), mokėsi kelti nuotraukas, vaizdo įrašus, vardino pastebėtus privalumus ir trūkumus. Kiekvienas darbo etapas buvo pristatytas, aptartas, išklausyti kitų grupių patarimai ir pasiūlymai.
Išbandę TwinSpace įrankius ir atlikę praktines užduotis gavome dar vieną užduotį, kuri leido kiekvienam pasijusti tyrinėtoju. Kiekviena grupė gavo žemėlapį, kurio pagalba turėjo keliauti po Rygos
senamiestį, rasti pažymėtus objektus, juos nufotografuoti. Klaidžiojimas po senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir žymus gausia architektūra, suteikė daug teigiamų
emocijų, atradimų džiaugsmo. Vieningai nutarėme, kad tai puikus metodas įtraukti mokinius, kolegas į kūrybinę- pažintinę veiklą.
Antroji seminaro diena buvo ilga ir darbinga, bet nejutome nei nuovargio, nei monotonijos. O mėgaudamiesi įspūdinga vakariene kitoje Daugavos upės pusėje esančiame restorane, vis nenustojome dalintis įspūdžiais, patirtimis ir apibendrinome dienos veiklą.
Trečią projekto dieną mokytoja iš Latvijos Alesia Šapkova pristatė ir praktiškai pademonstravo IKT įrankius, jų galimybes integravimui į eTwinning projektus. Mokytoja praktiškai pademonstravo IKT įrankių Lact, Padlet, Blind Date, Quizlet ir kt. galimybės. Turėjome laiko įrankius išbandyti patys, diskutavome apie jų panaudojimo galimybes eTwinning projektinėse veiklose, pamokose.
Seminaro pabaigoje visos grupės pristatė savo sukurtus projektus. Dabar reikia tik sėkmingai juos įgyvendinti.
Seminaro metu įgijau daug naudingų žinių ir įgūdžių, susipažinau su naujais IKT įrankiais. Dalyvavimas šiame tarptautiniame seminare buvo puiki galimybė praplėsti profesines ir bendrąsias kompetencijas, užmegzti asmeninius ryšius, giliau suvokti bendravimo ir bendradarbiavimo prasmę europiniu lygmeniu.
Noriu paskatinti kolegas išdrįsti dalyvauti įvairiuose projektuose kartu su mokiniais. Tai nėra sudėtinga. Kiekvienas turime ir galimybę mokytis, tobulėti tarptautiniuose „eTwinning“ seminaruose. Kiekvienas esame savitas, įdomus ir turime kuo pasidalinti. eTwinning – puiki galimybė pradėti.
Dėkoju Latvijos eTwinning Nacionalines paramos tarnybai už puikų seminarą ir Lietuvos Nacionalinei paramos tarnybai už suteiktą galimybę dalyvauti seminare.
Jurgita Kuskevičienė,
Kauno rajono Panevėžiuko pagrindinės mokyklos
pradinių klasių mokytoja metodininkė